Április 27.-e a Vakvezető Kutyák Világnapja.Ezen alkalom tiszteletére hívtuk meg óvodánkba Dr Petrus Annát és vakvezető kutyáját Coopert egy érzékenyítő foglalkozás megtartására gyermekeink számára.A vakvezető kutyák olyan speciálisan kiképzett állatok ,amelyek megkönnyítik a vakok és gyengén látók mindennapjait és segítségükre vannak abban,hogy minél őnállóbban élhessék az életüket.Célunk volt,hogy megismerjék a gyerekek,hogy milyen feladatokat képes elvégezni egy vakvezető kutya és miként kell viselkedni a látássérült emberrel ill. kutyájával.További célunk volt még a gyermekek szociális kompetenciáinak fejlesztése,amelyet óvodás korban tudunk a leghatékonyabban kialakítani.Nagyon nyitottak a gyerekek a másság,és a fogyatékkal élők elfogadására.Éppen ezért ebben a szenzitív életszakaszban fontosnak tartjuk,hogy ilyen emberekkel is találkozhassanak gyermekeink.A befogadás,az elfogadás,az empátiás készség mind-mind ebben az életszakaszban fejleszthető leginkább.Ezért is tartottuk fontosnak,hogy már ebben az életkorban tudjanak arról,hogy mi a feladata egy vakvezető kutyánk,hogyan él a mindennapokban kutya és gazdája,hogyan segít a kutyus annak érdekében,hogy gazdája teljes életet élhessen.A gyerekek izgalommal,kíváncsisággal várták a találkozást Cooperrel a vakvezető kutyával.

Cooper hatalmas sikert aratott,amikor gazdája kérésére leült,lefeküdt,vagy épp az ajtóig vezette gazdáját.A gyerekek ámulva nézték milyen fegyelmezetten,türelmesen teljesíti a kutya gazdája minden kérését.A vakvezető kutyák legfontosabb ismertetőjele a hám,amit munka közben folyamatosan viselnek.Megtudhatták a gyerekek,ha a kutyán rajta van a hám,akkor dolgozik.Ilyenkor a kutyát nem szabad szólítgatni,hívogatni,etetni vagy simogatni sem.Anna elmondta azt is a gyerekeknek,hogy a vakvezető kutyák bárhova bemehetnek gazdájukkal, ezért nagyon tisztának,ápoltnak kell lenniük.A gyerekek öröme akkor tetőzött,amikor Anna levette a hámot Cooperről és egyenként megsimogathatták a kutyát.

A bemutató nagyon jó hangulatban telt,amely során a gyerekek és mi felnőttek is sok új ismerettel lettünk gazdagabbak.

Hiszünk abban,ha ebben a szenzitív időszakban elkezdjük a gyerekek érzékenyítését,szemléletformálását a másság elfogadására akkor remélhetőleg olyan felnőttekké válnak,akik segíteni fogják a fogyatékkal élő embertársaikat.

Tisztelettel mondunk köszönetet a Fehérbot Alapítványnak és Dr Petrus Annának akik elfogadták meghívásunkat és lehetővé tették a bemutató megtartását.Köszönjük Coopernek is,aki a világ egyik legboldogaabb kutyái közzé tartozik,hiszen megélheti azt,hogy mindenhová a gazdival mehet és a nap szinte minden percét vele töltheti.