Holdacska csoport

A Holdacska csoport nevet a 24 újonnan óvodába érkező 3-4 éves kisgyermekeknek választottuk. Sok mese, vers és történet kedves szereplője a Holdacska, amely folyamatosan változik. Arany színű fényével megvilágítja a sötétséget, elűzi a félelmeket és a rossz álmokat. Ezzel a névvel kapcsolódunk óvodánk többi csoportjának nevéhez ( Csillagfény, Szivárvány), amely a különféle égi jelenségek szépségére és a természet szeretetére is utal.

Az egészséges életmódra nevelés óvodánk egyik kiemelt nevelési feladata, amely átszövi mindennapi tevékenységeinket. Olyan szokásokat és szabályokat alakítunk ki csoportunkban, amelyek a gyermekek egészségének megőrzését, az egészségtudatos magatartás kialakítását szolgálják. Nagyon fontos számunkra, hogy minél több időt töltsenek a gyerekek mozgással, a szabad levegőn történő játékkal, sétákkal, kirándulásokkal. A gyermekekkel közösen gondozzuk konyhakertünket, együtt ápoljuk, szépítjük óvodánk udvarát, ezáltal a természet szeretetére, a természet megóvására, védelmére is neveljük őket. A testi egészség mellett az egészséges lelki fejlődés feltételeinek biztosítása is lényeges feladatunk, amelyet szeretetteljes, derűs, elfogadó légkör megteremtésével valósítunk meg.

Hiszünk a játék és az élmények erejében. Meggyőződésünk, hogy a gyermekeknek hagyni kell, hogy életkoruknak megfelelően a játék legyen az elsődleges tevékenység a mindennapjaikban, hiszen a kisgyermekkor legfontosabb és legfejlesztőbb tevékenysége, s így az óvodai nevelésnek is a leghatékonyabb eszköze.

“Csináljon bármit, ami nyitogatja szemét és eszét, szaporítja tapasztalatait. Ő azt hiszi, csak játszik. De mi már tudjuk mire megy a játék. Arra, hogy a világban otthonosan mozgó, eleven eszű és tevékeny ember váljék belőle.” ( Varga Domokos)

Célunk, hogy a gyermekek harmonikus fejlődése érdekében óvodai éveik alatt egymás kölcsönös bizalmán alapuló, egymás munkáját segítő, tisztelő kapcsolat alakuljon ki a szülők és a csoportban dolgozó felnőttek között. Ennek elengedhetetlen feltétele a megfelelő kommunikáció. Fontosnak tartjuk a gyors és hiteles tájékoztatást, ezért alakítottuk meg a zárt Facebook -os csoportunkat. A szülők számára személyes segítséget, tájékoztatást nyújtunk fogadóórák keretében gyermekük fejlődéséről, javaslatainkkal, tanácsainkkal átsegítjük egy-egy nehezebb időszakon a segítséget kérőket. Arra törekszünk, hogy a szülők minél inkább betekinthessenek mindennapjainkba, ezért egyre több nyitott programot szervezünk, melyeknek fontos résztvevői a családok.

Sápi Zoltánné

Kökényesi Orsolya

Nagy Zoltánné

“2019-ben a nyílt nap után számomra egyértelmű volt, hogy nagyobbik fiamat az Eszterlánc Óvodába íratom. Mivel én is ebbe az óvodába jártam ismerős volt a környezet, a dolgozók. Attilát elvarázsolta a nagy udvar, az óriási dombbal ( ami szerintem, amikor én voltam kicsi sokkal nagyobb volt🙂), engem pedig az óvónők kedvessége, megértése. Ebben az oviban a gyerekek soha nem unatkoznak. Szinte minden héten van valami program. Ezek közül a Márton nap és a tea nap a kedvencünk. Sokszínűek a külön foglalkozások is. A kisebbik fiam már piciként megismerte az ovit, bölcsisként alig várta, hogy ő is ide járhasson. Ma már mindketten boldogan ébrednek reggel, alig várják, hogy óvodába mehessenek és rengeteg fejlesztő játékkal játszhassanak, mert itt még külön arra is figyelnek, hogy játszv tanuljanak a gyerekek. A kis kertben mindig van valami munka, melynek a zöldségeit, gyümölcseit együtt elfogyasztják és büszkén mesélnek róla itthon, hogy segítettek ők is. Itt tényleg látszik, hogy számítanak a gyerekek, foglalkoznak velük, az életre tanítják őket.”

“Kisfiam idei év szeptemberében kezdte meg a kiscsoportot az Eszterlánc óvodában, ahol zökkenőmentesen történt a beszoktatás. Családias légkör van a csoportban, szeretettel fogadják a gyermekem minden reggel. A csoportszoba szép, tiszta, ahol rengeteg korszerű játék várja a gyerekeket. Az óvoda udvara tágas, rendezett, tele kültéri játékokkal, ahol lehetőség szerint minél többet tartózkodnak. Az óvónők nagyon kedvesek, arra törekszenek, hogy a gyerekek mindennapjai derűsen, vidáman, játékkal, mozgással teljenek. Az ott dolgozók nagy figyelmet fordítanak a gyermekek egészséges táplálkozására, sok gyümölcsöt, zöldséget, magvakat fogyasztanak. Gyermekem nagyon szeret az oviba járni, nagy élménybeszámolókat tart esténként.”

Még csak néhány hete jár a kislányom a Holdacska csoportba, de már most nagyon szereti. Kedves óvónénik és dajka nénik várják minden nap szeretettel, akik mindenben segítenek a gyerekeknek. Minden nap örömmel megy gyermekem az óvodába, este pedig boldogan mesél az élményekkel teli napjáról.

Kislányom szeptember óta jár az Eszterlánc Óvoda Holdacska csoportjába, ahová az első napoktól kezdve örömmel érkezett. A kezdeti ismerkedés után hamar talàlt kedves játszótársakat. Ebben nagy segítségünkre volt az, hogy az óvónénik folyamatosan izgalmas,szórakoztató tevékenységekbe, játékokba vonják be a gyerekeket. Mindennap történik valami érdekes, amelyről a gyermekem szívesen mesél itthon:dióverés, levélgyűjtés, séta, gyurmázás, kertészkedés. Igaz, hogy még csak két hónap telt el, de már sok verset, mondókát, éneket ismert meg gyermekem, melyet itthon is szívesen mondogat. A hangulat a csoportban vidám, felszabadult, melyben jól érzi magát. A csoportban dolgozó felnőttek nap mint nap vidáman, mosolyogva fogadják gyermekemet. Bármilyen probléma esetén szívesen segítenek, megnyugtató választ találnak, bizalommal fordulhatok hozzájuk.