A Hajdúnánási Óvoda Zöldellő munkaközössége ebben az évben is megrendezte az Egészséghét című programját, mely keretén belül minden óvoda a saját ízlésére formálhatta ezt a hetet. Az Egészséghét az Eszterlánc óvodában január 29-től február 2-ig tartott. A hét célja az egészségtudatos magatartásformák, viselkedések alakítása, környezettudatos szemlélet megalapozása volt, mindezt játékos formában új élmények nyújtásával. Hétfőn a téma bevezetéseképpen a Bocskai Filmszínházba (Mozi) sétáltunk el, ahol az egészség-környezetvédelem témakörében néztek mesét a gyerekek. Kedden a szociális segítő érkezett minden csoportba, aki a szeretet fontosságát, kifejezésmódjairól beszélgetett a gyerekekkel. Szerdán relaxációs nap volt, amikor a gyerekek kiegyensúlyozottságának lelki békéjének elérése volt a célunk. A tornatermet rendeztük be relaxációs szobává, ahová csoportonként mentünk ki és az ellazulás érdekében párologtatót, zöld fényeket használtunk és relaxmeséket hallgathattak meg a gyerekek. A mesék egy-egy dühkezelési technikát is magában rejtettek. Csütörtökön Tea nap várta az érkező szülőket és gyerekeket egyaránt, illetve a Zöldnek lenni jó bolt vezetője világított rá az egészség és a környezetvédelem összefüggéseire. A gyerek figyelmének felkeltése érdekében PPT-vel és lencsechipssel kedveskedett a gyerekeknek. Ezután az előtérbe csoportonként is kimentünk és megkóstoltuk az egészséges rágcsálnivalókat teákat. Pénteken a mozgásé volt a főszerep, ugyanis a Hódos Imre Városi Sport és Rendezvénycsarnokba látogattunk el, ahol a leöltözés követően zumbáztunk egyet, majd a gyerekek szabadon választhattak a négy felkínált helyszín közül: célba dobás, foci, szivárványkendő, akadálypálya. A négy helyszínnek köszönhetően minden gyerek megtalálta a számára legjobb mozgási lehetőséget és átélhette az együtt mozgás örömét. A hét elérte célját, hiszen több érzékszervre ható, komplex tevékenységek járultak hozzá, ahhoz, hogy a gyerekek új élményekkel gazdagodjanak.