2020. január 22-én reggel az óvoda közössége meglepetéssel várta az idejáró reggel érkező gyerekeket és szüleiket. Nagy hangsúlyt fektetünk az egészséges életmódra való nevelésre, melyhez ez a program nagyon jól kapcsolódott. Az óvoda előterét hangulatossá varázsoltuk. Szép, figyelemfelhívó képeket helyeztünk ki a teafogyasztás fontosságáról. Füstölőket, aromás párologtatókat, illatmécseseket, dekorációs lámpákat tettünk ki halk, relaxációs zenét kapcsoltunk be, így téve még hangulatosabbá a napot. „Jégvilág” címmel gyűjtést hirdettünk jegesmedve, fóka, pingvin plüssfigurákból és kiállítottuk azokat. Kiemeltük a citrom és a mézfogyasztás jelentőségét. „Citromszigetet” készítettünk, ahol ki-ki kedvére vásárolhatott a savanyú gyümölcsből és nézegethette az aszalt citromkarika szépségét. Az újév kezdetére négylevelű lóhere formájú mézestésztát adtunk az óvodásoknak, hogy hozzon szép boldog újévet minden kisgyereknek. A szülők jókívánság cédulát húzhattak. A teák sokféleségével, különleges ízvilágukkal ismertettük meg a gyerekeket. Kínáltunk gyógyteákat (hárs, csipkebogyó, levendula, citromfű, gyömbér) gyümölcsteákat, nézegethették az üvegekbe kiállított teafüveket. A tea mellé különféle egészséges finomságokat kínáltunk (forgó, dió, pattogó, kölesgolyó, kukoricapehely). Amikor mindenki megérkezett, a csoportok együtt is visszavonultak az előtérbe, ahol az óvodapedagógusok még jobban elmélyítették a teázás fontosságát, a teafüvek neveit, ez által sok-sok tudással bővítették a gyerekek eddigi ismereteit.

Nagy örömünkre szolgált, hogy elfogadták a meghívásunkat erre a napra a Polgári úti Intézményegység első osztály tanulói, akik ebből az óvodából kerültek ki. Az óvónénikkel újra találkozni, az óvodába ismét belépni, szívmelengető érzés volt nekik is, és nekünk is. Emlékeztek a tavalyi teanapra, jó érzéssel gondoltak vissza rá és idézték fel, akkor hogy is volt.