2023 április 5.-én került megrendezésre intézményünkben a húsvétoló családi programunk. Előző napon tojásfát állítottak a csoportok és hagyományos módon tojást festettek. Kiállítást rendeztünk az otthon készített húsvéti tárgyakból. A nap locsolkodással kezdődött. Csoportonként locsolóverset mondtak a kisfiúk, majd meglocsolták a kislányokat. Ezután felelevenítettük a néphagyomány szokásait. Az óvodai dolgozók hagyományos népi ruhát öltve mesejelenetet adtak elő, majd néptánccal kedveskedtek a gyerekeknek és a felnőtteknek. Négy helyszínen húsvéthoz kapcsolódó tevékenységekben vehettek részt a résztvevők. Kézműveskedhettek, mozgásos játékok lehetősége volt a tornaszobában, népi hangszerekkel ismerkedhettek, témához illő rövid mesét nézhettek meg. Népi öltözetek és szalvéták képes lapok kiállításának megtekintésére volt lehetőség az óvoda előterében. Népi mesterség keretén belül sok húsvéti horgolt tárgyat nézhettek meg és figyelhették meg elkészítésének menetét is. A program az udvaron folytatódott nyuszi fejdíszt kapott minden kisgyerek és indult  a tojáskeresés. A program táncházzal zárult. Szülök,gyerekek, óvodai dolgozók együtt táncolhattak vidámság , élmény és sok ismeretszerzési lehetőség volt ezen a délelőttön a gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt.