Aranyosi Ervin: Adventi negyedik gyertya

Ott ragyog a csillagokban,
s éled az ember REMÉNYe.
A szívünkben BÉKE lángja,
HITünk ajtót nyit a jóra.
Aki ránk néz, máris látja:
– Elérkezett hát az óra.
S bizony, hol a SZERETET él,
ott gonosznak helye nincsen.
Hol a jóság jövőt remél,
ott megjelenik az Isten.
Eljön a mennynek országa,
tudom, itt lesz, lent a Földön.
Nyíljon ki szívünk virága,
aki remél, készülődjön!

Advent van s átjárja lelkünket a szeretet

Advent…mennyi minden kavarog e szó hallattán az emberek fejében: csodavárás, elcsöndesedés, várakozás, a szeretet felfokozott állapota. Ez az év másként alakult mint a többi: ezen érzések jelentését, tartalmát felerősítették, átírták a hetek, hónapok óta ránk nehezedő megpróbáltatások. Még mélyebben átéljük a várakozás, az összetartozás értékét, várjuk a csodát soha nem tapasztalt módon, ki-ki hite szerint kérve, bízva. Advent idején minden felerősödik, főként a szívből adni akarás ősi érzése, embertársaink megsegítésére irányuló törekvéseink is. A Nánás Angyala jótékonysági adománygyűjtéshez mentálhigiéné munkaközösségünk összefogásával a Hajdúnánási Óvoda minden tagintézménye szívügyének tekintette a csatlakozást. Lehetőségeinkhez mérten tartós élelmiszerekkel, tisztálkodási szerekkel, játékokkal, meleg ruhaneművel, édességekkel kívánjuk szebbé tenni a jó helyre kerülő adományainkkal a  családok karácsonyát.

Áldott, békés, erőben, egészségben megélt ünnepeket kíván a Hajdúnánási Óvoda közössége!

Daróczi Antalné

mentálhigiéné munkaközösség vezető