„Béke szálljon minden házra, kis családra, nagy családra.

Karácsonyfa fenyőága, hintsél békét a világra.”- ismeretlen

A karácsony az elcsendesedés időszaka. A család, az öröm, a békesség, a szeretet ünnepe.

Szenteste közeledtével egy meghitt délutánra vártuk a szülőket és a kedves vendégeket, hogy együtt hangolódjunk az ünnepekre.

A heteken át tartó lázas készülődés után végre elérkezett a nagy nap. A gyerekek nagy örömmel és szeretettel készülődtek erre az alkalomra. Verseket, dalokat tanultunk, mézeskalácsot sütöttünk, amivel megkínálták a vendégeket, valamint saját készítésű ajándékaikkal lepték meg szüleiket. Az ünnepség napján olyan nagy izgalommal várták a gyerekek a délutánt, hogy aludni is csak egy páran tudtak.

A szülők örömmel fogadták a kis műsorunkat és az ajándékokat.

A gyereknek is volt része meglepetésben:

• a Tiszteletes Úr megajándékozta őket egy kis finomsággal,
  • a Tedeji Ifjúságért Alapítvány elnökeként Bódi Judit minden gyereknek átadta ajándékát, egy puzzle-t,
  • a Tedej Zrt. jóvoltából minden család kapott egy almát és almalevet tartalmazó csomagot.

Szülői felajánlásból az óvoda karácsonyfája alá is kerültek ajándékok a gyerekek részére, amivel együtt tudnak játszani a mindennapokban, ezzel még szebbé varázsolták a gyerekek karácsonyát.

Készülődés:

Ünnepség: