Ebben az évben február 23.-án került megrendezésre a farsangi ünnepségünk.

Korcsoporttól függően 1-2 hetes projektek keretében dolgoztuk fel  a farsangi ünnepkör témáját.Ismerkedtünk a farsangi időszakra jellemző népszokásokkal,néphagyományokkal.A gyerekekkel közösen ünnepi díszbe öltöztettük az egész óvodát.Farsangi mondókákkal,dalokkal,mókás hangulatú versekkel,táncokkal ismerkedtünk.Álarcokat ,farsangi szemüvegeket,bohócokat készítettünk külőnféle technikávalAz ünnepséget,óvodánk előterében,közös verseléssel és tánccal nyitottuk meg.Ez már megalapozta a vidám mulatság hangulatát,melyet csoportszinten folytattuk.Mókás farsangi játékokat játszottunk,táncoltunk,fotózkodtunk a lufi falnál,jelmezes felvonulást tartottunk.Közben mindenki kedvére kóstolgathatott az ovi-büfében.A gyerekek számára a nap fénypontját a tombolasorsolás jelentette ,melyen senki sem maradt nyeremény nélkül.

A farsangi vigadalmat követő  napon kereplőkkel,dobokkal,sípokkal kísért télkergető,tavaszváró rigmusok kiséretébe elégettük a közösen készített kisze bábokat.

Mostmár bizakodva várjuk a tavasz érkezését.