“Egészséghét az óvodánkban”

Idén, 2023. január 16-20 között rendeztük meg óvodánkban az egészséghetet. Erre a hétre mottóként egy idézetet is választottunk, mely így hangzik: “Minden napot mosollyal kezdj és hálával zárj!”

A héten több közös programot terveztünk, melyek mind-mind az egészséges életmódra nevelést, illetve egészségünk védelmét vette célpontul.

Hétfőn ovi-mozit tartottunk az óvoda tornatermébe, ahol néhány betegséggel, vitaminokkal, egészségvédelemmel kapcsolatos mesefilmet láthattak a gyerekek. A teljes mozi élményhez természetesen pattogatott kukorica is járt.

Kedden volt a Tea-napunk. Reggel az óvodába érkező gyermekeknek és szüleiknek kínáltunk többféle ízletes teát, közben pedig egészséges finomságokat és különféle mézeket is kóstolhattak. A nap folyamán az iskolával való kapcsolattartás erősítése érdekében áthívtuk volt óvodásainkat is, hogy részesei legyenek ennek a programnak. A délelőtt folyamán a gyerekekkel még csoportonként is kimentünk az előtérbe, hogy a teákkal, gyógynövényekkel és a mézzel, a mézkészítés eszközeivel közelebbről megismerkedjenek. Itt külön köszönet Popovics Csillának, hogy eljött hozzánk, és bemutatta a különleges mézeit, illetve a szülőknek is akik nagyon sok egészséges gyümölccsel, zöldséggel támogatták a hetünket.

Szerdai nap délelőtt a gyerekekkel készítettünk a csoportban egészséges ételeket, délután pedig  szülőkkel közös programot szerveztünk. A testi egészség a lelki egészséggel együtt jár, éppen ezért a délutáni programunkat Asztalos Ildikó pszichológus tartalmas előadása indítota. Majd a testi egészség került előtérbe, hisz volt kolléganőnk Daróczi Antalné Jutka néni tartott meridián frissítő tornát a résztvevő szülőknek. A testi egészség még kiegészült a Hajdúnánási Vöröskereszt által végzett állapotfelméréssel. A rendezvény fő pontja az egészséges ételek kóstolása, illetve a  receptek cseréje. A szülők elhozhattàk egészséges életüket és azok receptjét, illetve a gyerekekkel délelőtt készített ételekből is kóstolhattak a sok egészséges finomság mellett. Köszönjük, hogy erre a délutánra a Martinek Farmtól felajánlásként kaptunk egy sajttálat,  amiből szintén falatozhattak a jelenlévők.

A csütörtöki napunk a mozgásé volt. A tornateremben berendeztünk egy több elemből álló akadálypàlyát, amit a gyerekek a délelőtt folyamán csoportonként kipróbálhattak.

Pénteken pedig a védőnőnk, Péterné Kovács Andrea, Andi néni jött el, aki a gyerekekkel közösen  az egészséges táplálkozásról és a fogápolásról beszélgetett.

A hét folyamán természetesen mindezen programok mellett csoportonként mindenkinél a téma az egészséges életmód volt, ezt boncolgattuk közösen életkoruknak megfelelően.

Köszönjük mindenki részvételét, munkáját és a felajánlásokat, mind-mind  hozzájárult egy igazán tartalmas hét megvalósulásához.