1. október16-október 20-ig

A gyerekek már izgatottan várták a közlekedésre nevelés hetet. A Csillagfény és a Mesevár nagycsoportos gyerekei kerékpárral tettek meg egy nagy kört, egészen a Horváth kertészetig. Addig a Holdacska és a Szivárvány csoportos gyerekek az óvoda aszfalt pályáján kismotoroztak és kerékpároztak.A kiscsoportosok a gyalogos közlekedéssel is ismerkedtek, séta a párommal. A következő napon valamennyi csoport átsétált a PURINA takarmányboltba, ahol munkagépeket láthattak a gyerekek. A nagycsoportosok a BATA TÜZÉP-re is ellátogattak. A szerdai napon az egyes csoportok látogatták meg egymást és a közlekedéshez kapcsolodó, kézzel készített játékokat játszhattak. Csütörtökön tűzoltóautó érkezett az óvodába, amit a gyerekek ki is próbálhattak. Felvehették a sisakot, megfoghatták a kormányt és még szirénázhattak is. Az utolsó napon egy rendőrautó érkezett egy rendőrbácsival, aki előadást tartott a közlekedés szabályairól. Sajnos az esős idő miatt csak néhány gyerek tudta megnézni a rendőrautót. Úgy gondolom, hogy élményekben gazdag hetet éltek át a gyerekek.