Óvodánkban fontosnak tartjuk, hogy a gyerekek megérezzék az állatvilág szerepét, megszeressék azokat és felelős állattartásra, az állatok gondozására, védelmére neveljük őket. Október első hetében csoportszinten mindenki a saját korosztályának megfelelően dolgozta fel az állatos témát. A hét folyamán ovikönyvtár működött az előtérben, ahol a gyerekek állatos témájú könyveket nézegethettek.Egy-egy feladat, játék során a szülőket is bevontuk, például a találós kérdések megfejtésében, de gyűjtőmunkában is kértük segítségüket, ezzel is erősítve az óvoda és a családok közti kapcsolatot. Az állatok világnapját (október 4.) óvodaszinten ünnepeltük meg. Elsőként a Madárbarát Egyesület bemutatóját hallgatták meg a gyerekek, akik aktuálisan a költöző madarakról, a madárvédelemről és a felelős madáretetésről tartottak előadást. Ezt követően pedig ovimozit, állatsimogatót, állatos vetélkedőt, akadálypályát és állatjellmezes felvonulást szerveztünk a gyermekek számára. A délelőtt zárásaként felkerült az óvodánk falára a Madárbarát Óvoda címmel ellátott tábla.