A hagyományok, az ünnepek az összetartozás érzését erősítik, a közösséget éltetik. Nálunk az Eszterlánc Óvodában nagy öröm a mikulásvárás és az ezzel járó készülődés. A faliújság, folyosó, csoportszoba díszítésével is megteremtettük az ünnepi hangulatot a gyerekek rajzaival, alkotásaival, mikulás díszekkel.

Mind a négy csoportunk énekekkel, versekkel készült a Télapó köszöntésére. Volt, aki rajzzal, volt, aki kis ajándékkal kedveskedett, a hosszú útról hozzánk érkező Mikulásnak. Hetekkel előtte már készültünk, hogy örömet szerezhessünk a Télapó bácsinak. Az örömmel tanult dalaikat, verseiket közösen mondták el. A Mikulás minden gyermeket megajándékozott, puttonyából előkerültek a csomagok. A csillogó szempárokból ítélve nagy élményben volt részük gyermekeinknek.