Minden évben közös összefogással szépül Gyermekkert Óvodánk. A Gyermekkert Óvoda nevelőközössége célul tűzte ki, hogy a komplex esztétika iránti értékközvetítésünket az óvoda udvarán is láthatóvá tesszük.

Az esztétikus környezet megteremtéséhez partnerül hívjuk minden évben a szülőket, ami az együttműködés és az értékek megőrzése, közvetítése miatt is jelentős. Fontosnak tartjuk, hogy a gyerekeink megtapasztalják, lássák a közös értékteremtést, a hagyományok őrzését, az új létrehozását, az együttműködést. Óvodánk szülői közössége folyamatosan segíti programjainkat, lehetőségükhöz mérten tevékenyen részt vállalva nyújtanak mintát gyermekeiknek.

Kitartó munkánk eredménye közös élmény, szép óvodai környezet, hálás szülők, csillogó szemek.