„Hagyományainkhoz híven ez év október elsején is megrendezésre került az Őszi játszónap, mely idén a SZÜRET jegyében zajlott. Egy csodálatos és felejthetetlen napot tudhatunk magunk mögött. Az idő is nekünk kedvezett. Ez a nap lehetőséget adott arra, hogy az óvodások szüleikkel együtt, közösen az óvónőkkel, dadusokkal önfeledten jól érezhessék magukat, mindemellett a népi hagyományokat igyekeztek megismertetni játékos formában. A programok a gyerekekről szóltak a szülők aktív bevonásával.”

A napi programunkata Cifraszűr Néptáncegyüttes pedagógusainak gyerekekkel közös néptáncbemutatója nyitotta meg.

“Az óvoda udvarán egyszerre több helyszínen is folytak a tevékenységek. Az első helyszínünk a BÜTYKÖLDE volt, ahol a gyerekek a kézügyességüket és kreativitásukat tehették próbára.”

“A második helyszínen mustot készíthettünk, a már korábban a gyerekek és szülők segítségével összegyűjtött szőlőkből. Az elkészült nedűt közös népdaléneklés mellett együtt kóstolgathattuk.”

“Az udvar pályáján különböző ügyességi játékok is elhelyezésre kerültek, melyek közül egyik nagy kedvencnek a talicskatolás bizonyult. Őszi termésekkel is megismerkedhettek a nap folyamán a gyerekek, a diótörést is kipróbálhatták.

A negyedik helyszínen egy lovas egy lovas szekér várta a gyerekeket, míg ők egy rövid kiruccanásra mentek, addig a szülők nyugodtan beszélgethettek egymással, óvónőkkel, dadusokkal.”

“A nap zárásáról az Aqua Manó Party gondoskodott zenés interaktív műsorával, mely nagy sikert aratott minden jelen lévő között. A ’buli’ zárásaként a gyerekeket még egy kis aprósággal is megajándékozták. A sok vidám arc, a gyerekkacajtól hangos udvar, mind a felhőtlen jókedvre utalt. Szerintem mindenki jól érezte magát. A közös játékok, énekek, táncok mégjobbban összekovácsolták az óvodát. Köszönjük az Eszterlánc óvoda vezetőjének, a munkaközösség vezetőjének, az óvodapedagógusoknak, dadus néniknek a munkáját, hogy egy ilyen remek napot sikerült összehozniuk.”

SERES EDINA SZÜLŐI MUNKAKÖZÖSSÉGI TAG