Őszi játszónap: „Tök jó” hét

A járványügyi helyzetre való tekintettel ebben a nevelési évben 2020. október 20-án a hagyományoktól eltérően zárt körben tartottuk meg az őszi játszónapunkat.

Mivel idén a szülők nem tudtak részt venni ezen a programon, úgy gondoltuk, hogy egy tökfaragó „versenyt” rendezünk, melyet a szülők gyermekeikkel otthon elkészíthettek, majd ezekből az intézményünk udvarán kiállítást szerveztünk. Így igyekeztünk a szülőket is bevonni óvodai rendezvényünkbe.

Nagy örömünkre rengeteg, szebbnél-szebb és ötletesebb alkotások készültek, melyek által teraszunkat igazán hangulatossá tudtuk varázsolni.

Október 20-án szép napsütéses reggelre ébredtünk, mely megalapozta vidám hangulatunkat. A „Tök jó” napunkat a szabadban egy közös zenés tornával kezdtük, majd óriás vonatként táncoltuk körbe az óvoda udvarát.

Ezt követően több izgalmas játéklehetőség közül választhattak a gyerekek. Aki az ügyességét szerette volna próbára tenni részt vehetett a tök gurító versenyen. Jókat játszhattak az őszi termésekkel: a teraszon az összekeveredett terméseket válogathatták, a kijelölt járda részen pedig a krétával rajzolt különböző alakzatokat díszíthették velük. Az iskola betonozott udvarrészén a Hajdúnánási Rendőrség dolgozói a megnyert EFOP Biztonságos Óvoda pályázat keretében felállítottak egy kresz pályát, melyet kipróbálhatott minden gyermek, s így játékos formában megismerkedhettek, és gyakorolhatták a biztonságos közlekedés szabályait.

Sokféle sütőtökös finomságokat is készítettünk a gyerekekkel, amiket a sok a játék után meg is kóstolhattak.

A nap zárásaként az elkészült tök faragások zsűrizve lettek és a három legötletesebb díjat és oklevelet kapott.

A gyerekek mosolygós arca és csillogó szeme bizonyította a nap sikerességét.