Méhecske csoport

Csoportunk gyerekeire azok a tulajdonságok jellemzőek, mint nevüket adó kis repülő rovarra, a gyerekek kedvesek, ügyesek, okosak, szorgalmasak, nyitottak és érdeklődőek.

A Méhecske kis csoportunk létszáma 18 fő, 9 lány és 9 fiú jár hozzánk.

Az óvó nénink segítségével és irányításával játszunk, játékos tevékenységek során ismerkedünk a világ dolgaival, a természettel, környezetünkkel, állatokkal, növényekkel, közlekedéssel, családdal. Napközben gyakran énekelünk, mondókázunk, verselgetünk, mesélünk és bábozunk. Ebben az évben már sokat rajzolunk, ragasztunk, barkácsolunk, és gyurmázunk.

Elevenek vagyunk, és nagyon szeretjük a mozgásos játékokat, is sok időt töltünk a szabadban.

Sok finom zöldséget és gyümölcsöt eszünk, amit a szülők biztosítanak számunkra, gyakran salátákat is készítünk.

Fontos számunkra, hogy a csoportba járó gyermekek érzelmileg, erkölcsileg, szociálisan és értelmileg gazdagodjanak. Képesek legyenek új feladatok elsajátítására, közben boldog gyermekkorukat megőrizzék.

A születésnapokat és névnapokat mindenkor megünnepeljük a csoportban. Az ünnepeltek kérésére énekelünk, verselünk.

A szülőkkel együtt készülünk a karácsonyra, meglepetésekkel kedveskedünk szeretteinknek.

Csoport programjainkról sok kedves fotó készül, a szülők örömére.

„Gólya viszi a fiát”nevű családi programunk nagyon népszerű és kedvelt.

Révészné Varga Éva

Sándor Jánosné