Szent Márton nap, jeles dátum a népi kalendáriumokban. A ma óvodájának fontos feladata a hagyományok, népszokások ápolása, értékeink megőrzése, továbbadása.

Mártonnapi ludaskodással célunk a népi kultúra iránti érdeklődés felkeltése, szokások, hagyományok megismertetése 3-7 éves korú gyermekek életkori sajátosságainak megfelelően.

Jeles nap alkalmából, az ünnephez kapcsolódva számos nép játékot játszhatnak, népi mondókákat, dalokat, verseket tanulhatnak a Gyermekkert óvodásai. Márton legendájának elmesélése nagyon jó alkalmat ad arra, hogy felhívjuk a gyerekek figyelmét a jószívűség, a segítőkészség és az adni tudás fontosságára.

Mártonnapi sokadalmunkból nem maradhatnak el a családok sem. Együtt töltött közös rendezvényünk rendkívül fontos az együttnevelésünk összehangolásában, hiszen az óvodai nevelésünk a családi neveléssel együtt tudja szolgálni a gyermekeink fejlődését.

Az ünnep alkalmából szülői közösségünk nagyobb betekintést nyer óvodai életünkbe, illetve maradandó közös élményt szerezhetnek a közös játékok által, és az alkotó játszóházi tevékenységek során.

A jó cselekedetet jelképező lámpások fénye mellett az udvaron közös éneklés, majd libatojás kereső kincskereső játékkal méltón fejezzük be a Mártonnapi néphagyományról való közös megemlékezésünket – felidézésünket.