Hétszínvirág

Óvodánk 1998. július 1-én vette fel a Hétszínvirág Óvoda nevet, amit megörököltünk, ahogyan a csoport nevét is. Csoportunk neve Micimackó.

A Hétszínvirág Óvoda nevet szívesen használjuk, szeretjük. Mindenki ismeri, tudja, hogy Tedejhez tartozik.

Minden évben ellátogatunk az almáskertbe és a kilátóhoz. Kihasználjuk az óvoda mellett elhelyezkedő településrészen található lehetőségeket a mozgásigény kielégítése céljából pl: ugrálóvár, trambulin, gumipálya, aszfaltpálya.

„A gyermek olyan, mint egy pillangó a szélben, néhány magasabbra tud repülni, mint mások, de mindegyik a legjobb tudása szerint repül. Miért is hasonlítanád össze őket? Mindegyik más. Mindegyik különleges. Mindegyik gyönyörű.”-(ismeretlen szerző)

Óvodánk mottója: A családdal együtt nevelünk.

Programunk a családközpontú szemléletre épít. A szülőkkel való aktív együttneveléssel tervezzük a gyermekek fejlesztését. A szülőkkel megismertetjük terveinket, munkánkat javaslatokkal gazdagítják. A bizalmat táplálja az a mód, hogy az igény szerinti látogatások lehetőségeinek biztosításával nyújtunk betekintést az óvodai életbe. Kapcsolattartási formák:

– családlátogatás

– napi kapcsolattartás

– szülői értekezlet

– nyílt rendezvények: gyümölcsnap, télapó, karácsony, farsang, apák napja, anyák napja és évzáró ünnepség, őszi játszónap, kirándulások, családi nap.

Bodóné Lukács Zsuzsanna

Szakvezető óvodapedagógus

Csiszárné Török Éva

Szakvezető óvodapedagógus

Bodroginé Reszegi Réka

Erika: Közel van. Színvonalas a pedagógiai munka. Családias a hangulat és sokfajta kirándulásra van lehetőség.

Anita: Közel van. Jól felszerelt és barátságos az óvoda. Sok fejlesztési lehetőség van biztosítva (gyógypedagógus, logopédia, néptánc, hittan).

Kati: Nagyon családias a hangulat, kevés gyerek jár egy csoportba. Mindig van valamilyen program.

Judit: Együtt lehetnek a testvérek és ez nagyon jó!

Marika: Közvetlen a kapcsolat a pedagógusokkal.