A gyerekek nagy örömére minden csoportba végre eljött a várva várt nap, a farsangi mulatság napja!

A farsang a mókázásnak, a vidámságnak, a táncos mulatozásnak is helyet adó népszokásunk, mely egy könnyedebb, felszabadultabb érzést biztosít, s különösen vonzó tevékenységekre ad lehetőséget az óvodában. Ilyenkor a legizgalmasabb elfoglaltság, más ruhájába, „bőrébe” bújni, ami alól természetesen mi, óvodapedagógusok sem vagyunk kivételek, a gyermekek nagy örömére.

A farsangi időszakot a gyermekeknek szervezett „bál” teszi színesebbé. Intézményükben csoportonként szerveződött a vigadalom és a mulatság. A csoportszobákat feldíszítettük, bálteremmé varázsoltuk.

A beöltözködés lázas izgalma mindenkit elragadott és sorra üdvözöltük a tündérré, sárkánnyá, mindenféle mesehőssé váló gyerkőcöket. A jelmezesek minden csoportban sorra bemutatkoztak. A felnőttek maskaráit is nagy ováció fogadta.

A délelőtt folyamán lehetőség volt táncra, folyamatos sütizésre, szörpivásra, mulatozásra. Igyekeztünk értékesebb, csak a gyereknek szóló zenével biztosítani a talpalávalót. Egy kis pihenőként a szülőkkel közös játékra invitáltuk a gyerekeket. A nagyobbak énekelve körbejárták a többi csoportot is, megnéztük jelmezeiket, táncoltunk velük egyet.

A farsangi mulattságot minden csoportban tombola sorsolással zártunk, melyet a gyerekek nagy izgalommal vártak.

Úgy gondolom tartalmas, maradandó élményt nyújtó farsangi mulatságot töltöttünk együtt, melyet a mosolygós, vidám arcuk igazolt.