1. február 13-án délelőtt „Egészségnap”- ot tartottunk Óvodánkban, melyre a szülőket is meghívtuk. Helyi pedagógiai programunkban és a napi gyakorlatunkban is kiemelt szerepet kap az egészséges életmódra nevelés fontossága. Keressük azokat a lehetőségeket, amikor alkalmat tudunk nyújtani az óvodai tevékenységünk megtekintésére, abban való részvételre. Ilyenkor több idő van a beszélgetésre és jobban betekintést nyerhetnek a szülők is az óvodai életbe.

Az Egészségnapunk célja, hogy felhívjuk a figyelmet az egészség megóvására, fontosságára, az egészséges táplálkozás és testápolás szokásaira.

Ezen a napon a szülők, a Vöröskereszt munkatársai és óvodánk védőnőjének, Kovácsné Péter Andrea bevonásával játékos programokat szerveztünk a szülőknek, gyerekeknek. Továbbá célunk volt még az is, hogy gyermekeink szüleikkel együtt egészséges ételeket készítsenek és fogyasszanak, együtt mozogjanak, játszanak. Meggyőződésünk, ha már óvodánkban elkezdjük gyermekeink egészséges életmódra nevelését, akkor remélhetően egészséges felnőttekké válhatnak majd.

A nap indításaként a szülőket invitáltuk egy kis mozgásra. Pálfi Lászlóné nyugdíjas óvodapedagógus kolléganőnk beszélt a meridián torna jótékony hatásáról, melyet ezután a gyakorlatban is kipróbáltunk.

Mindeközben a csoportokban, gyermekeink számára a védő néni beszélt a táplálkozás fogaikra gyakorolt kapcsolatáról, hogy a gyermekek tudják például a különbséget az édesség és a gyümölcs okozta hatások között.  A gyermekek számára játékos formában bemutatta a helyes fogápolással kapcsolatos tennivalókat. Interaktív játékon keresztül ellenőrizte a gyermekek által elsajátított ismereteket. Ezt követően a szülőket látta el jó tanácsokkal és hasznos tudnivalókkal az egészséges táplálkozás, személyi higiénia fontosságáról.

Minden csoportban változatos és cselekedtető programokat biztosítottak a pedagógusok: gyümölcssalátát, müzli szeletet készítettek, gyümölcs- és zöldséglevet turmixoltak.  Zöldségekből, gyümölcsökből változatos figurákat barkácsoltak, melyet aztán elfogyasztottak.

Az egészséges életmódhoz hozzátartozik a rendszeres mozgás is. Ezen a napon zenére mozoghattak kicsik és nagyok egyaránt.

Mindeközben a Vöröskereszt képviselői végeztek a szülők részére vérnyomás, testtömeg zsírmérést és adtak választ a felmerülő kérdéseikre.

Nagy felelősséget ró ránk és az óvodára, hogy intenzíven formáljuk a gyermekek testi-lelki egészségkultúráját Úgy érezzük, hogy egy nagyon jó dolgot indítottunk el az óvodai programjaink között, a jelenlévők jól érezték magukat a délelőtt során.