Egészségünk megőrzéséért Óvodánk funkciójából adódóan fokozott figyelmet fordít a gyerekek egészséges életmódjának alakítására.

A gyermekeket játékos formában juttatjuk új ismeretek birtokába, melyeket az óvodai élet során gyakorlunk.

Egy ilyen játékos előadásra került sor 2020. március 13-án, pénteken

a Hétszínvirág Óvodában, a Védőnői Szolgálat közreműködésével.

A védő néni az egészséges táplálkozásról és a helyes fogmosási technikáról beszélt a gyerekeknek.

A minél érdekesebb és gyermek közelibb előadás érdekében szemléltető eszközöket használt, amelyek nagyon figyelemfelkeltőek és érdekesek voltak.

Egy ételpiramis segítségével megbeszélték, hogy milyen élelmiszerekből kell a legtöbbet fogyasztani és miből keveset az egészségünk megőrzése érdekében. Ezeket a gyerekek megfoghatták, megnézhették, majd megpróbálták helyesen felállítani a piramist.

Egy nagy fogsor és fogkefe segítségével mutatta be a védő néni a helyes fogmosási technikát, valamint a fogak nevét, funkcióját is megbeszélte a gyerekekkel. A vállalkozó szelleműek be is mutathatták a fogsoron, hogyan kell helyesen fogat mosni. Mindenki fogkeféjét ellenőrizték, kiét kell esetleg kicserélni.

Végezetül felhívta a gyerekek figyelmét a helyes és gyakori kézmosásra a betegségek elkerülése érdekében.

A gyerekek új ismeretkehez jutottak, valamint mélyítették a már meglévőket érdekes, játékos formában.

Ezúton is szeretnénk megköszönni a Védőnői közreműködést.