Intézményünkben hagyománynak számít, hogy a közelgő karácsonyi ünnepségre közösen hangolódunk.

Idén sem tettünk másként, és december 13.-án egy kellemes, családias hangulatot teremtve, a szülőkkel közösen készültünk fel az adventi időszakra, a karácsonyra.

Mindenki nagyon várta már ezt a napot. A gyermekekkel a csoportokban már mindenki az ünnepekre feldíszítette a csoportszobát, meghitt belső tereket és környezetet alakított ki. Az adventi hetekben tanult dalokkal versikékkel már pár nappal korábban köszöntöttük az óvoda fenyőjét, amiből a gyerekek közösen csodás karácsonyfát varázsoltak és vidáman táncolták körbe azt.

Az adventi készülődésünkön az intézményben dolgozó felnőttek egy meglepetés műsorral kedveskedtek kicsiknek, nagyoknak, majd a középsősök kis rénszarvasokká változva egy vidám táncos műsort adtak elő, mely mindenkinek mosolyt csalt az arcára.

A zenés-táncos műsorok és Kónya Gáborné tagintézményvezető köszöntése után, minden csoportban várták a vendégeket egy-egy tevékenységgel.

Pusztainé Marika mézeskalács készítő és férje közreműködésével és segítségével, a gyerekek elkészíthették a saját mézeskalácsukat, néhányan egyből meg is kóstolták az elkészült műveket, míg egy másik csoport termében mindenki válogathatott a rengeteg kézműves tevékenység között, ahol a saját karácsonyfa díszeket és üdvözlőlapokat mindenki saját ízlése szerint megcsinálhatta. Sok angyalka, kis díszes gömbök keretében mosolyogva szorgoskodtak mind a gyermekek, mind a kísérő szülők, nagyszülők. A szülők által felajánlott fenyőágak és díszek segítségével, a családok szebbnél szebb asztaldíszeket készíthettek az otthoni ünnepi asztalra, mely biztos szép dísze lett a lakásnak és felidézik az együtt töltött közös időt.

A délelőtt folyamán meleg teával, gyümölccsel és a gyerekek által már korábban készített mézeskalácsokkal vendégelték meg a dolgozók a résztvevőket.

A nap zárásaként egy csodálatos báb előadást tekinthettek meg a résztvevők amelyet a Szivárvány társulat mutatott be.

Mindenki nagy élménnyel és csodálatos ajándékokkal tért haza az esemény után.